zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Idealna spawarka dla amatora

Spawarka to urządzenie znane każdemu majsterkowiczowi. Służy do ręcznego lub automatycznego spawania, czyli łączenia materiałów za pomocą specjalnego spoiwa, najczęściej poprzez ich miejscowe stopienie i zespolenie. Urządzenie te wykorzystywane jest do łączenia różnych materiałów. Najpopularniejsze z nich to: stal, aluminium czy nawet tworzywa sztuczne


Rodzaje spawarek i krótka charakterystyka

Zasadniczo wyróżnić można trzy najpowszechniejsze typy spawarek. Każdy z nich przeznaczony jest do pracy zupełnie inną techniką, co je od siebie wyróżnia. Często spotykaną grupą są spawarki MMA. Należą do nich spawarki takie jak: transformatorowe, elektryczne czy inwertorowe. Warto zaznaczyć, że praca przy takich urządzeniach jest dość powolna, dlatego nie sprawdzi się dla osób, które chcą często spawać. Innym rodzajem spawarek, równie popularnym, są spawarki MIG/MAG. Przeznaczone do pracy w osłonie gazowej i przystosowane przede wszystkim do profesjonalnych zakładów mechanicznych. Ostatnie - spawarki TIG - doskonale sprawdzą się w łączeniu metali. Spawanie odbywa się przy pomocy elektrody nietopliwej. Warto zaznaczyć, że spawarką TIG z powodzeniem można spawać w technologi MMA.


Jaką spawarkę kupić?

Chcąc kupić spawarkę do majsterkowania, należy zastanowić się nad naszymi priorytetami związanymi przede wszystkim z metodą spawania. Akcesoria warsztatowe powinny być wzbogacone wyłącznie o takie urządzenia, które skutecznie ułatwią wykonywanie wszystkich przydomowych zadań. Dobra spawarka będzie wyróżniać się zarówno łatwością w obsłudze, jak i wygodą w przenoszeniu, solidnością i praktycznością. Nie ma potrzeby inwestować w niesamowicie zaawansowany migomat do swojego domowego warsztatu, ponieważ w takich warunkach ciężko będzie wykorzystać wszystkie możliwości takiego urządzenia. Stąd, warto sięgnąć po model, który spełni wszystkie oczekiwania. Nie powinno się zapominać o tym, że każdy migomat wymaga dogłębnego zapoznania się z instrukcją. Obsługa tych urządzeń nie jest na tyle prosta, jak mogłoby się wydawać. Zwykle największą trudność sprawia dobór ustawień. Warto to sobie ułatwić wybierając spawarkę z podstawowymi programami synergicznymi.

Przed ostatecznym podjęciem decyzji, jaką spawarkę dla początkujących wybrać, należy dodatkowo dokładnie sprawdzić informacje związane z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Takie kwestie również są niezwykle istotne przy zakupie nowoczesnych urządzeń. Wybranie profesjonalnego sklepu zapewni najwyższe zadowolenie z zakupu.