zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Magnum THF MIG 202 PULS AC/DC SYNERGIA PFC
 • Magnum THF
 • SYNERGIA PFC
 • Magnum THF MIG
 • AC /DC SYNERGIA PFC
 • Magnum MIG
 • Magnum SYNERGIA PFC
 • /DC SYNERGIA PFC

Magnum THF MIG 202 PULS AC/DC SYNERGIA PFC


5 590,01 zł
Brutto
Magnum THF MIG 202 PULS AC/DC SYNERGIA PFCChcesz
dowiedzieć się więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

91 482 34 76
Ilość
BRAK NA STANIE
THF MIG 202-P AC/DC synergia pfc marki MAGNUM to zawansowane technologicznie urządzenie spawalnicze przeznaczone do ręcznego, elektrycznego spawania metodą MIG-MAG, TIG i MMA wszelkich spawalnych metali i stopów np. stali niskowęglowych, niskostopowych, stali wysoko stopowych, nierdzewnych i kwasoodpornych, aluminium i jego stopów, miedzi itp.

THF MIG 202-P AC/DC synergia pfc jest urządzeniem wyjątkowym, o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Można nim spawać metodą: MIG-MAG z synergią, TIG z HF, pulsem i AC/DC oraz MMA z Arc Force i Hot Start.

Spawarka przeznaczona jest do wszelkiego rodzaju prac spawalniczych wszędzie tam, gdzie wymagana jest niezawodność oraz uniwersalność zastosowania. Dedykowana jest wymagającym profesjonalistom, oczekującym spełnienia najwyższych standardów dla urządzeń spawalniczych.

Źródło prądu zostało zbudowane na tranzystorach IGBT zapewniających zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu, mniejsze zużycie energii i błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.
KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

 • Spawarka MAGNUM THF MIG 202 PULS SYNERGIA PFC
 • Uchwyt spawalniczy TIG typ SR26 - 4m
 • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB24 - 3m
 • Uchwyt masowy - 3m
 • Uchwyt elektrodowy - 3m
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+ DODATKOWE AKCESORIA:

 • Elementy eksploatacyjne uchwytu TIG (korek, tulejka, dysza ceramiczna)
 • Elementy eksploatacyjne uchwytu MIG (dysza, końcówka, łącznik)
 • Wężyk do podłączenia gazu
 • Opaski zaciskowe - 2szt.
MOCNY UCHWYT ZE STEROWANIEM

Urządzenie wyposażono w uchwyt do spawania TIG SR 26 długości 4m,o dużej obciążalności prądowej, dzięki czemu wytrzyma pracę nawet w długich cyklach. Uchwyt ma także zdalne sterowanie w rękojeści, co zdecydowanie ułatwia pracę i możliwa jest zmiana prądu podczas spawania.

Do każdego uchwytu dodajemy części eksploatacyjne na start, dzięki czemu uchwyt jest uzbrojony i gotowy do pracy. Ponadto, wszystkie części zamienne uchwytu są łatwo dostępne i można je nabyć w atrakcyjnych cenach.


PROFESJONALNY MIGOMAT Z SYNERGIĄ - ZAAWANSOWANE USTAWIENIA

W trybie MIG MAG otrzymujemy spawarkę, która pozwala na spawanie w trybie manualnym lub synergicznym. Kanałów Synergicznych jest aż 18-cie i są bardzo zróżnicowane. Mamy tutaj do wyboru materiały typu stal czarna w osłonie CO2 lub MIX, stal nierdzewna, aluminium AlMg/AlSi, druty rdzeniowe lub lutospawanie CuSi.

Oprócz kanałów Synergicznych regulujemy w pełni ochronę gazową przed i po zakończeniu spawania, prędkość dojazdową drutu oraz jego upalanie tzw. Burn Back jak również spawanie Punktowe. Ponadto dla tej metody możemy zapisać 10 kanałów pamięci oraz tryb 2T lub 4T.

TIG AC DC Z PULSEM I HF - NAJWYŻSZE PARAMETRY

W trybie TIG nie tylko otrzymujemy niespotykaną dotychczas możliwość spawania prądem stałym jak i zmiennym ale również zajarzenie bezstykowe HF. To co jest najważniejsze to fakt, iż parametry są najwyższe z możliwych, prąd wejściowy już od 5A, najwyższy zakres częstotliwości Pulsu od 0,5 do 999 Hz oraz częstotliwość prądu AC aż 250 Hz.

Dla tej metody regulujemy wszystkie niezbędne parametry tzw. drabinka TIG oraz co warto podkreślić zaawansowane ustawienia takie jak kształty fali, spawanie punktowe, Bi-Level oraz pamięć ustawień.

SPAWARKA MMA Z PRĄDEM STAŁYM LUB ZMIENNYM

Do spawania spawania elektrodami otulonymi można wybrać zarówno prąd stały jak i prąd przemienny, co pozwala na stosowanie różnych typów elektrod. Dodatkowo mamy możliwość zapisywanie kanałów pamięci jak również pełnej regulacji dwóch niezbędnych funkci; ułatwiającej zajarzenie Hot Start oraz stabilizującej łuk Arc Force.

 GŁÓWNE ZALETY SPAWARKI MAGNUM THF MIG 202 P AC DC Synergia PFC

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

PFC - Moduł zapewniający odporność urządzenia na spadki napięcia. Gwarantuje stabilny proces spawania przy dużych spadkach napięcia w sieci. Jest to korzystne rozwiązanie podczas pracy na długich przedłużaczach oraz przy korzystaniu z agregatu prądotwórczego.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

BI-LEVEL - funkcja umożliwiająca przechodzenie pomiędzy dwoma różnymi wartościami prądu spawania, bez przerywania pracy. Zmiana odbywa się poprzez szybkie naciśnięcie przycisku na uchwycie. Funkcji używana do spawania elementów o zmiennej grubości.

SPAWANIE PUNKTOWE SPOT - do wykonywania równych, punktowych sczepów, z regulowanym czasem spawania. Głównie wykorzystywany do łączenia blach "na zakładkę" lub wstępnego połączenia konstrukcji.

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

JONIZATOR HF - bezstykowe zajarzenie łuku przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem.

TIG AC - spawanie prądem przemiennym o fali prostokątnej stosuje się dołączenia elementów z aluminium i jego stopów. Pół-fala dodatnia pozwala na przebicie wierzchniej warstwy tlenków, natomiast pół-fala ujemna, której towarzyszy spadek temperatury elektrody i przepływ ciepła do spawanego elementu, sprzyja głębszej penetracji materiału. Regulując balans fali, można precyzyjnie dostosować proporcje między działaniem czyszczącym i penetrującym łuku elektrycznego.

3 KSZTAŁTY FALI - dla uzyskania jeszcze lepszych parametrów spawania pod kątem konkretnego materiału spawarka oferuje dobór odpowiedniego kształtu fali prostokątnego, trójkątnego lub sinusoidalnego. Fala prostokątna najczęściej stosowana generujące większą ilość ciepła w strefie spawania. Ten kształt fali prądu przemiennego pozwala na spawanie aluminium z dodatkiem magnezu, fala trójkątna preferowana dla cienkich materiałów oraz sinusoidalny przebieg fali polecany do spawania czystego aluminium 99,999%.

BI-LEVEL - funkcja umożliwiająca przechodzenie pomiędzy dwoma różnymi wartościami prądu spawania, bez przerywania pracy. Zmiana odbywa się poprzez szybkie naciśnięcie przycisku na uchwycie. Funkcji używana do spawania elementów o zmiennej grubości.

MMA FUNKCJA HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

MMA ARC FORCE „dynamika łuku” – skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości.

 

THF 202 MIG

Specyficzne kody

Pliki do pobrania

Instrukcja obsługi

MAGNUM THF MIG 202

Pliki do pobrania (1.13M)
chat Komentarze (0)